Палетайзер: опис, пристрій та принцип роботи

31.01.2022

Палетайзер — це пакувальна машина, яка обмотує вантажі на піддонах за допомогою стретч-плівки. Це обладнання призначене для фінальної стадії пакування та дозволяє надійно зафіксувати різнотипну продукцію на піддонах.

Від напівавтоматичних стаціонарних, мобільних моделей і до повністю автоматичних високопродуктивних машин — на ринку пакувальних технологій палетопакувальники займають величезну нішу як популярний продукт. Такі системи можуть працювати як з європейським, так і з американським типом піддонів, обмотуючи навіть важкі палети. Сучасні високотехнологічні пристрої є складними механізмами з багатофункціональними можливостями і відрізняються за своїми параметрами, призначенням і характеристиками.

Пристрій стаціонарного палетопакувальника з поворотною платформою. Із чого складається машина

Напівавтоматичні та автоматичні обмотувачі стретч-плівкою призначені для стабільного та ефективного пакування вантажу на піддонах, що розміщується на спеціальний поворотний стіл та розкручується для нанесення плівки навколо об’єкта за допомогою каретки. Налаштування машини виконує оператор, але основні операції здійснює сама машина. Конструкція таких машин, як правило, однакова, із набором рухомих і стаціонарних механізмів.

Машина здебільшого складається з:

 • Поворотної платформи
 • Пристрою обрізання плівки
 • Підйомної доріжки
 • Панелі управління
 • Напрямної стійки
 • Підставки для платформи
 • Каретки для рулону
 • Моторизованого візка

Залежно від моделі та рівня автоматизації деякі машини можуть відрізнятися за своєю структурою. Кожен палетопакувальник є комплексом різних пристроїв, які взаємодіють між собою для виконання конкретних операцій.

Такі системи можуть оснащуватися опціями та аксесуарами для задоволення потреб конкретних операцій, більш комфортного та безпечного робочого процесу.

Принцип роботи палетайзера

Незважаючи на свою високотехнологічність, це досить просте в управлінні та обслуговуванні обладнання. Принцип роботи полягає в розміщенні за допомогою вилочного навантажувача продуктів на піддоні прямо на поворотну платформу. Оператор вибирає програму для обмотування та прикріплює кінець плівки до піддону. Після цього запускає машину. Поворотний стіл обертається з товарами, а каретка переміщується вгору/вниз, обмотуючи палету. Після закінчення циклів пакування обмотувач зупиняється і обрізає плівку (у деяких напівавтоматів обрізка здійснюється вручну). Після цього палета готова до транспортування.

На панелі керування можна налаштувати безліч програм для індивідуальних застосувань, а також вибрати оптимальний режим роботи для конкретного вантажу. Оператор може налаштувати швидкість обертання платформи, швидкість руху каретки та рівень престретч, кількість витків та безліч інших функцій. Використовуючи можливості віддаленого моніторингу та управління, усі необхідні дані можна аналізувати та контролювати онлайн.

Під час роботи з палетообмотувачами важливо використовувати машинну стретч-плівку високої якості для забезпечення якісного пакування. Використовуючи моторизовану каретку із системою престретч та плівку з рівнем попереднього розтягування понад 150 %, виробництво може значно заощадити кошти на матеріалі.

У сфері пакувальних технологій необхідно обов’язково проконсультуватися з фахівцем щодо палетопакувальника, який був би максимально вигідним.

Як вибрати палетопакувальник

Під час вибору правильної моделі враховується все: від типу та характеристик моделі до необхідної інтенсивності обмотування, виду вантажу і необхідної продуктивності. Вартість таких систем залежить від виробника, рівня автоматизації та особливостей конкретної моделі. Роботизовані пристрої підбирають під конкретний простір, де буде розміщена машина, — для автономної роботи або в складі пакувальної лінії.

Під час роботи з різними піддонами можуть виникнути труднощі, для цього обов’язково враховується діаметр та тип платформи, який успішно експлуатуватиметься. Додаткові опції можуть спростити виконання поставлених завдань.

Для вдосконалення виробничої лінії або запуску нової слід обов’язково використовувати допомогу сертифікованих фахівців, які підберуть, встановлять машину та навчать персонал.

Залишайтеся в тренді пакувальних рішень! Підпишіться на наші новини!

   Залишіть, будь ласка, свої контакти.

   Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.