Стрейч-плівка: як і де її використовувати?

Стрейч-плівка: як і де її використовувати?

29.03.2024

Вступ

Стрейч плівка для пакування продукції на піддонах є найпопулярнішим пакувальним матеріалом. Без неї важко уявити роботу фінальної стадії виробництва більшості підприємств. Попри появу різних нових видів пакувальних матеріалів, стретч-плівка займає велику нішу в секторі упаковки — понад 64 %.

На ринку існує величезний асортимент плівок з різними особливостями та характеристиками. Вони мають різну структуру та відрізняються за багатьма параметрами. Кожне виробництво підбирає собі оптимальний варіант для ефективного пакування своїх товарів. Розглянемо основні типи, особливості та переваги цього матеріалу.

Що таке стрейч плівка

Стретч-плівка — це пакувальний прозорий матеріал, який має властивість розтягуватися і забезпечує надійну фіксацію вантажів. Завдяки своїй еластичності активно використовується для кріплення продукції на піддонах для подальшого безпечного транспортування палет. Матеріал складається з лінійного поліетилену низької щільності (LLDPE) для отримання високого коефіцієнта розтягування — до 500 %. Дозволяє фіксувати на піддонах предмети різних форм при пакуванні та може бути використаний у різних сферах промисловості та складської логістики. Деякі типи плівок мають стоп-ефект і після подовження стискаються, забезпечуючи краще схоплювання виробів. Для стабільної фіксації вантажів на піддонах стретч-плівка на одній зі сторін має спеціальну клейову основу. Плівка стрейч може вироблятися як прозорою, так і кольоровою.

Типи

За своїми характеристиками та сферою застосування стретч-плівка поділяється на два типи:

 • харчова;
 • пакувальна.

Харчова стретч-плівка має невелику товщину до 12 мікрон і призначається для обмотування харчових продуктів з метою продовження терміну їх придатності та захисту від негативного впливу навколишнього середовища.

Пакувальні стретч-плівки товщиною до 35 мікрон мають властивість розтягуватися в поздовжньому та поперечному напрямку та призначаються для обмотування продуктів на піддоні. Найчастіше їх використовують для фінальної стадії виробництва.

Харчові плівки ПОФ або ПВХ виготовляються з полівінілхлориду і передбачають термоусадку (обдув гарячим повітрям) для максимального прилягання до продукту. Стретч-плівки мають інший склад, вони робляться з полімерів різної щільності й передбачають обмотування палет. Утримують вантаж без обдування гарячим повітрям завдяки розтягуванню та стоп-ефекту.

За застосуванням стретч-плівка поділяється на два види:

 • ручна;
 • машинна.

Більш детально про ефективність та види палетної стретч-плівки —  у статті

Ручна

Ручна пакувальна стретч-плівка призначена для обмотування продукції на піддоні вручну або диспенсером. Матеріал має невисокий рівень розтягування та досить стійкий до механічних пошкоджень. Підходить для роботи з невеликими вантажами або для перепакування асортиментних продуктів.

Типы стретч-пленок

Основні характеристики та особливості:

 • товщина: здебільшого до 23 мкм;
 • рівень розтягування: до 150 %;
 • ширина: 500 мм;
 • поставляється в рулонах різної ваги, як правило, не більше 3 кг.

Машинна

Машинна пакувальна стретч-плівка призначена для пакування різнотипних вантажів за допомогою спеціального обладнання. Матеріал популярний на підприємствах та складах, де необхідний високий рівень продуктивності та стабільності транспортної упаковки. Має вищі показники розтягування, якщо порівняти з ручною плівкою.

Машинная стретч-пленка

Основні характеристики та особливості:

 • товщина: 35 мкм;
 • рівень розтягування: до 500 %;
 • ширина: 500 мм;
 • поставляється в рулонах різної ваги, трохи більше 20 кг.

Характеристики матеріалу

Стретч-плівка має ряд основних характеристик, які відрізняють її від інших матеріалів:

 • Товщина: від 5 до 35 мкм. Зазвичай, чим товща плівка, тим вона міцніша, але важливим елементом є якість сировини.
 • Кількість шарів.
 • Рівень престретч: чим вищий престретч, тим менше матеріалу використовується, але при цьому збільшується вартість через використання у виробництві дорожчої сировини.
 • Самоадгезія: здатність прилипання розтягнутого полотна до попереднього шару. Шари прилипають один до одного, фіксуючи силу утримання вантажу на піддоні.
 • Сила натягу: сила стиснення вантажу плівкою. Чим вище сила натягу, тим надійніше упакована палета.
 • Зовнішній вигляд: показники глянцю, прозорості та кольору матеріалу.
 • Стійкість до розриву та проколу: для визначення надійності упаковки.

Виробництво плівки

Для виробництва стретч-плівки використовують первинну сировину. Основний компонент сировини — поліетилен низької щільності. Плівка виготовляється двома способами: плоскощілинна екструзія для багатошарового матеріалу та видувна екструзія для легкої промисловості.

Виробники використовують спеціальне обладнання для виготовлення плівки: екструдери, компресори, дозатори, верстати, що охолоджують, машини для обрізання та утилізації, обмотувачі для формування рулонів.

Технічною основою виробництва матеріалу є екструзія, де підготовлена сировина розплавляється і потім охолоджується на спеціальних барабанах, потім намотується на шпульку.

Де придбати стрейч плівку? Стретч-плівку європейської якості для ручного та машинного пакування можна придбати в Україні в компанії Манупакеджинг за вигідною ціною.

Переваги та недоліки використання

Правильно виготовлена стретч-плівка має певні стандарти якості:

 • стійкість до температурних коливань;
 • утримання каламутності плівки в межах норми для отримання необхідної прозорості;
 • дотримання необхідної товщини згідно з характеристиками;
 • відповідний рівень попереднього розтягування;
 • відмінний рівень клейкості.

Основні переваги стретч-плівки полягають у простоті її використання та універсальності. Якщо порівняти з багатьма іншими пакувальними матеріалами, вона більш економічно вигідна і дозволяє надійно закріпити вантаж на піддоні для безпеки при транспортуванні.

До недоліків стретч-плівки варто віднести те, що багато матеріалів не придатні до вторинної переробки та відходи від них можуть забруднювати довкілля.

Де використовується стрейч плівка

Стретч-плівку використовують на багатьох виробництвах у різних сферах діяльності:

 • Продукти харчування
 • Напої
 • Побутова хімія
 • Фармацевтика
 • Будівництво
 • Побутова техніка
 • Логістика
 • Ритейл
 • Інше

Палетна стретч-плівка масово використовується в харчовому, хімічному та сільськогосподарському секторах ринку.

Де ще використовують стрейч плівку? Матеріал активно використовують у побуті та для пакування побутової техніки.

У промисловості

Промислова стретч-плівка використовується для надійної фіксації вантажів на підприємствах. Вона активно використовується у багатьох компаніях. При роботі на напівавтоматичному або повністю автоматичному обладнанні забезпечує високошвидкісне та стабільне обмотування палет згідно з заданими параметрами. Заощаджує витрати пакувального матеріалу, робочої сили та значно оптимізує виробничі процеси.

 • Як розрізати рулон стрейч плівки? Після завершення циклу обмотування палети оператору достатньо розірвати плівку руками або використовувати спеціальний ріжучий пристрій на палетопакувальнику.

У С/Х (сільському господарстві)

Агростретч-плівка для пакування кормів — це багатошаровий матеріал для обгортання тюків із рослинною масою. Захищає вміст та збільшує термін зберігання корму. Плівка еластична та стійка до механічних пошкоджень. Такі тюки можна зберігати у відкритому полі. Матеріал з УФ-стабілізатором більш витривалий під впливом ультрафіолету. Одна з головних особливостей агростретч-плівки — перекриття доступу кисню і створення всередині упаковки оптимальних анаеробних умов для сінажу.

Побутове використання

Стретч-плівку можна використовувати в побуті вдома або на дачі для пакування різнотипних предметів. Підійде для садово-городнього господарства для укриття рослин та створення для них ідеальних умов. Плівка прилягає до горщиків та інших поверхонь, створюючи захисне пакування. Упакувати можна будь-яку продукцію поштучно чи групою. Для цього підійде ручна стретч-плівка.

Як правильно вибрати стрейч-плівку для своїх потреб?

Перед вибором пакувального матеріалу необхідно звернути особливу увагу на:

 • тип, вагу вантажу та його особливості (продукція в коробах, мішках, нестандартної форми, збірний вантаж тощо);
 • особливості та швидкість пакувальної лінії (за наявності);
 • тип пакувального обладнання (за наявності);
 • досвід постачальників на ринку.

Менеджер від виробника матеріалів допоможе з правильним вибором стретч-плівки для конкретних вантажів та налаштує роботу обладнання для отримання вигідного пакування.

 • Де продається стрейч плівка? На ринку України є широкий асортимент стретч-плівок різного призначення. Для пошуку перевіреного та сертифікованого виробника або дистриб’ютора можна перевірити їхні сайти та зв’язатися з їхнім менеджером.

Як зберігати плівку

Для правильного зберігання та транспортування стретч-плівки необхідно дотримуватися простих правил, щоб уникнути пошкоджень рулонів.

Транспортувати плівку необхідно в упаковках та під тентом. Палети зі стретч-плівкою повинні бути надійно закріплені для запобігання ударам та механічним пошкодженням. Матеріал не повинен піддаватися прямому впливу сонячних променів. Зберігати пелети потрібно з рулонами у вертикальному положенні в закритих сухих приміщеннях з температурою від +5 °С до +50 °С. Приміщення має бути без кислотного, лужного та запорошеного агресивного середовища.

У середньому гарантійний термін зберігання рулонів зі стретч-плівкою — один рік. Робота зі стретч-плівкою не вимагає особливих запобіжних заходів.

Залишайтеся в тренді пакувальних рішень! Підпишіться на наші новини!

   Залишіть, будь ласка, свої контакти.

   Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.