Палетна стретч-плівка: ефективність та види

Палетна стретч-плівка: ефективність та види

29.10.2022

Палетна стретч-плівка для ручного та машинного пакування забезпечує захист різнотипних вантажів на піддонах під час транспортування та складання. Різногабаритні поштучні чи групові товари можуть бути надійно зафіксовані та не пошкоджуватись під час переміщень. Це найпопулярніший спосіб обтягування продукції пакувальним матеріалом.

Для ручного обмотування можна використовувати спеціальний диспенсер, який дозволяє ефективно здійснювати пакувальні цикли. Для напівавтоматичної та повністю автоматизованої роботи будуть потрібні спеціальні палетайзери. За допомогою машин можна більш детально та стабільно регулювати рівень розтягування плівки та налаштовувати спеціальні індивідуальні програми для конкретних завдань.

Стретч-плівки відрізняються за своєю структурою, товщиною, шириною та характеристиками. Як правило, цей матеріал виготовляється в рулонах, що зручно в користуванні.

Матеріал можна розділити на три основні види:

 • Стандарт
 • Пауер
 • Суперпауер

Види плівок відрізняються між собою своїми особливостями та рівнем розтягування. Чим вище здатність розтягуватися, тим міцніша структура матеріалу, з більш високими здібностями до відновлення колишньої форми. Для більш економічної упаковки використовують міцнішу стретч-плівку з високим показником престретчу. Це допомагає виробництвам значно скоротити відходи та витрати сировини. Ефективність матеріалу при пакуванні проявляється при її деформації (розтягуванні).

Варто виокремити три стадії деформації плівки:

 • Еластична — 0-10 %
 • Перехідна — 10-60 %
 • Посилена — понад 60 %

Еластична стадія має малу стримуючу силу і малоефективна для фіксації вантажів. У перехідній стадії сировина втрачає свою початкову форму і стає більш пружною. При посиленій стадії деформації видозмінюється молекулярна решітка структури матеріалу та посилюються зв’язки між молекулами, що дає плівці міцність та найбільшу пакувальну ефективність.

Для досягнення високих результатів розтягування використовують спеціальні каретки із системою престретчу. Подача плівки в таких системах рівномірна та контрольована. Сучасні технології дозволяють делікатно та точно налаштувати рівень попереднього розтягування для отримання максимальних результатів під час обмотування країв, низу, верху та середини палети.

Переваги ручної та машинної стретч-плівки

Цей пакувальний матеріал продовжує набирати популярності в більшості сфер промисловості (до 25 % зростання споживання на рік). Це обумовлено простотою та економічністю у співвідношенні з іншими пакувальними методами.

Основні переваги стретч-плівок над іншими матеріалами:

 • зворотне розтягування для надійного кріплення вантажів;
 • високий рівень попереднього розтягування для економії;
 • високий рівень стійкості до розриву та продавлювання для захисту товарів від забруднень та негативного впливу навколишнього середовища;
 • міцність та щільність обмотки для запобігання псуванню та розкраданню продукції при транспортуванні;
 • високий рівень прозорості для полегшення контролю за вмістом;
 • здатність шарів плівки прилипати один до одного для усунення необхідності інших способів фіксації вантажів;
 • простота  використання ручних плівок для економії енерговитрат без необхідності у складному обладнанні.

Стретч-плівка також активно застосовується для груп товарів, які не упаковуються на палети, а просто обмотуються з метою збереження. Це універсальний та відмінний варіант для герметизації та надійного пакування будь-яких продуктів.

Залишайтеся в тренді пакувальних рішень! Підпишіться на наші новини!

   Залишіть, будь ласка, свої контакти.

   Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.