Як працює стрепінг-машина

Як працює стрепінг-машина

29.03.2024

Вступ

Cтрепінг як вид упаковки активно розвивається в Україні та охоплює все більше сфер промисловості. Це простий і швидкий спосіб закріпити великогабаритні та важкі вироби, поєднати необхідну кількість продуктів в один вантаж.

На ринку існує величезна кількість стрепінг-інструментів та машин, які призначені для ручної, напівавтоматичної та повністю автоматичної обв’язки стрепінг-стрічками з пластику або металу (сталі). Розглянемо детальніше, що таке стрепінг і де його можна ефективно застосувати.

Що таке стрепінг

Стрепінг — це вид упаковки, який передбачає обв’язування продукту або групи продуктів за допомогою спеціальних стрічок (поліпропіленових (ПП), поліестерових (ПЕТ) або сталевих). Ідеально підходить для роботи з великими, довгими чи важкими вантажами. Обв’язування здійснюється, як правило, по горизонталі або по вертикалі. На вантаж може наноситися кілька стрічок згідно з заданими параметрами для збільшення площі кріплення.

Что такое стреппинг?

Навіщо потрібен стреп?

Стрепінг необхідний для міцної упаковки продукції, що не можуть повною мірою забезпечити стретч-плівка та інші матеріали. Товари після обв’язування надійно закріплені та готові до відправки. За потреби можна комбінувати стрепінг з іншими видами упаковки (термоусадкою та стретч-плівкою).

У будівництві, металургії та деревообробній промисловості багато продуктів нестандартних розмірів, важкі та великогабаритні. За допомогою обв’язувальної стрічки можна об’єднувати та кріпити вироби без особливих зусиль.

Для чего нужен стреп?

Види

За рівнем автоматизації розрізняють три основні види стрепінгу:

 • ручний (механічний);
 • напівавтоматичний;
 • автоматичний.

Вони відрізняються за рівнем продуктивності та ступенем залучення оператора в роботу.

Ручний

Ручний стрепінг передбачає залучення оператора до роботи з механічним інструментом для обв’язування вантажів. Стрепінг обладнання підійде для невеликих виробництв, де потрібно упакувати продукти в різних місцях на складі. Для виконання циклу обв’язування оператору необхідно задіяти м’язову силу.

Напівавтоматичний

Напівавтоматичні стрепінг-машини (ручні та стаціонарні) керуються оператором і за заданими параметрами виконують цикл обв’язування. Це акумуляторні, пневматичні та стаціонарні системи, які значно полегшують роботу оператора.

Автоматичний

Автоматичні системи виконують цикл обв’язування самостійно. Це високошвидкісне обладнання для пакування пластиковими стрічками. Деякі проєкти для автоматичної лінії створюються на індивідуальне замовлення.

Вартість

Вартість стрепінг-обладнання залежить від рівня його автоматизації, особливостей та характеристик. Для невеликого бюджету підійдуть механічні пристрої чи напівавтоматичні машини. Повністю автоматичні стреп-системи підійдуть для великих виробництв, але їхня вартість вища. Як правило, автоматичні системи вбудовуються в лінії й можуть бути виконані під індивідуальний проєкт.

Сфера використання

Стрепінг використовують у багатьох галузях промисловості:

 • будівельній;
 • деревообробній;
 • металургії;
 • текстильній.

Застосовується у сферах, де необхідний високий рівень міцності упаковки. За допомогою стрічок різної ширини та товщини можна підібрати оптимальне рішення для конкретного бізнесу.

Переваги та недоліки технології

Головними перевагами технології є висока міцність та швидкість обв’язування. Варто відзначити широкий діапазон моделей для обв’язування, що функціонують з різними типами стрічок, які надійно кріплять вантажі для безпечнішого транспортування. Завдяки ручним інструментам можна обв’язати вантажі мобільно без прив’язки до конкретного місця.

Переваги:

 • надійне кріплення габаритних та важких вантажів будь-якої форми;
 • широкий асортимент пропозицій для будь-якого бюджету;
 • пластикова стрічка має властивість розтягуватися та міцно охоплювати продукцію, не дряпаючи її;
 • ручні акумуляторні та механічні інструменти дозволяють працювати в будь-якому місці;
 • стрічка з різними параметрами витримує великі навантаження протягом тривалого часу;
 • можливість комбінованої упаковки — стреп-стрічка + стретч-плівка/стретч-худ/термозбіжна плівка;
 • простота у використанні та обслуговуванні;
 • універсальне застосування — підходить для багатьох сфер промисловості.

Серед недоліків варто відзначити, що вантаж без додаткового обмотування плівкою відкритий і може зазнавати негативного впливу навколишнього середовища. Пакування сталевою стрічкою займає більше часу, ніж обв’язування пластиком.

Завдяки широкому асортименту моделей кожне виробництво в Україні може підібрати для себе оптимальний варіант упаковки стрепінг-стрічкою — від бюджетної і мобільної до високопродуктивної повністю автоматизованої лінії.

Залишайтеся в тренді пакувальних рішень! Підпишіться на наші новини!

   Залишіть, будь ласка, свої контакти.

   Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.