Стретч-плівка: ручна чи машинна?

Стретч-плівка: ручна чи машинна?

3.10.2022

Пакування стретч-плівкою різнотипних вантажів на піддонах може здійснюватися як вручну, так і за допомогою палетайзерів. У світі сучасної упаковки, як і раніше, багато виробництв застосовують ручну працю під час обмотування палет. Різниця між матеріалами полягає в їх фізичних характеристиках, кожен з них виготовлений для конкретних застосувань.

Це, як і раніше, найпопулярніший і універсальний пакувальний матеріал для обмотування вантажів на фінальній стадії виробництва. Він значно дешевший у використанні, ніж обв’язувальні або термозбіжні аналоги. Має властивості розтягуватись та щільно прилягати до продукції під час пакування. Захищає товари від вологи, пилу та бруду, забезпечує надійну стійкість палети при транспортуванні.

Ручна стретч-плівка здатна розтягуватись у діапазоні 25-35 %. Стретч-плівка, що наноситься машинним способом, може розтягуватися від 75 % до 300 % і більше. Це дозволяє значно заощадити на сировині. Рулони плівки виготовляються переважно з поліетиленових смол, спеціально розроблених для виробництва цього матеріалу, який добре розтягується і при цьому надзвичайно міцний на розрив і прокол.

У чому різниця й чому ручна стретч-плівка, як і раніше, актуальна?

Особливості, переваги ручної та машинної стретч-плівки

Якщо бізнес має пакувальну лінію, то напевно там присутня стретч-плівка. У світі сучасних технологій багато процесів автоматизовані чи перебувають у процесі автоматизації. Одна з головних різниць між ручною та машинною плівкою полягає у методі використання.

Ручна плівка розроблена спеціально для її застосування за допомогою ручної праці. Її можна завантажувати в диспенсери або працювати з нею без додаткових інструментів. За допомогою цього матеріалу можна обмотати безліч різних типів продуктів та стопок товарів на піддонах. Це хороший вибір, якщо пакується до 50 піддонів на день. Також вручну можна делікатно обернути крихкі та нестійкі вантажі.

Переваги використання ручної стретч-плівки:

 • економічне рішення;
 • дозволяє упаковувати різнотипні вантажі;
 • має властивості розтягуватись;
 • не потребує додаткового місця для обладнання.

Машинна плівка призначена для роботи на пакувальній машині. Це може бути напівавтоматичний або повністю автоматичний палетайзер. За допомогою індивідуальних налаштувань можна запакувати будь-які типи вантажів. Сучасні високотехнологічні машини можуть делікатно обмотувати навіть тендітні вироби, використовуючи притискний пристрій. Це швидкий і стабільний спосіб упакувати великий обсяг продукції і при цьому значно заощадити на витраті сировини.

Переваги використання машинної стретч-плівки:

 • висока продуктивність;
 • економія сировини та робочої сили;
 • якість та можливості упаковки залежать від моделі машини та налаштувань;
 • контроль за циклами обмотування;
 • гнучкість у пакувальних рішеннях.

Здебільшого саме машинне пакування дозволить значно підвищити продуктивність та якість виробничих процесів. Автоматизація пакувальної лінії допоможе заощадити на робочій силі, сировині та підвищити рівень конкурентоспроможності компанії.

Манупакеджинг Україна — дистриб’ютор успішних пакувальних рішень для бізнесу. Команда фахівців компанії допоможе з вибором, встановленням та адаптацією кращого обладнання та матеріалу для конкретних застосувань. На сайті представлений великий вибір палетообмотувачів та інших машин для пакувальної лінії. Виробництво може замовити безкоштовну консультацію та тестування матеріалу.

Залишайтеся в тренді пакувальних рішень! Підпишіться на наші новини!

   Залишіть, будь ласка, свої контакти.

   Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.