Як вибрати плівку для палетопакувальника

28.01.2022

Машинне пакування має величезний попит на виробництвах. Воно допомагає швидко та надійно обмотати будь-який вантаж. Використовуючи конкретну модель палетопакувальника, можуть виникнути труднощі з вибором оптимальної плівки. Для цього необхідно проконсультуватися з фахівцями, які допоможуть вибрати найкращий варіант.

Для правильного вибору стретч-плівки враховуються конфігурації та можливості обладнання, особливості та еластичність самого матеріалу, рівень розтяжності та міцність на прокол. Але найголовніше — це, звичайно ж, вартість сировини і стабільність поставок.

Як зробити правильний вибір і при цьому заощадити?

Упаковка та її особливості

Стретч-плівка відрізняється своєю високою популярністю завдяки еластичності та надійності. Це, як і раніше, найбільш затребуваний спосіб зафіксувати продукти для їхнього безпечного транспортування. Такий матеріал здатний розтягуватися в 2–3 рази і щільно прилягати до поверхні продуктів, приймаючи їх форму та створюючи максимально щільну палету.

Завдяки своєму складу плівка фіксує вантаж навіть за низьких температур. Матеріал міцний на розрив і прокол, перешкоджає проникненню вологи та бруду до товарів.

Кожен вид продукції на піддонах потребує особливої ​​упаковки з індивідуальним підходом. Для жорсткіших і важких продуктів на піддонах найчастіше застосовують товщу плівку, щоб при сильному розтягуванні вона щільно прилягала і не давала можливості рухатися товарам під час перевезень. Для конкретних палетайзерів та кареток використовується конкретна ширина матеріалу та розміри рулону, які оптимально підійдуть для ефективної роботи.

Оптимальна товщина для конкретних застосувань (мкр):

 • 12, 15, 17 — ідеально підійде для легкого вантажу без гострих кутів;
 • 20 — підійде для пакування вантажу середньої тяжкості;
 • 23 — для важких, негабаритних і незграбних палет.

Рівень престретч також залежить від товщини плівки. Попереднє розтягування заощаджує гроші. Нормальний відсоток попереднього розтягування перебуває в діапазоні від 150 до 300 %. Залежно від типу каретки матеріал можна розтягнути і до 500 %. При цьому виробництво може заощадити на витратах.

Під час оцінки упаковки також важливо враховувати умови роботи та багато інших факторів, які можуть відігравати важливу роль, але в сукупності значно покращити чи зашкодити продуктивності.

Визначення цілей упаковки:

 • Характеристики: розмір та тип піддону, вага, стабільність та мінливість вантажу.
 • Виробниче середовище: складські умови, такі як температура та вологість.
 • Площа: скільки місця доступно для пакувальної машини та зберігання рулонів.

Зазвичай існує два типи стретч-плівки: видувна та лита. У варіанті з видувною сировиною використовується стара малоефективна технологія, при цьому сам матеріал має тенденцію шуміти під час обмотування. З іншого боку, технологія литої плівки дозволяє робити матеріал більш рівномірної товщини для кращого витримування навантаження та продуктивності. У результаті промисловість перейшла майже виключно на литу сировину.

При виборі пакувального матеріалу компанії зазвичай підбирають універсальний варіант, який підійде для більшості вантажів. У деяких випадках це може не спрацювати ефективно, особливо коли йдеться про пакування абсолютно різнотипної продукції.

Залишайтеся в тренді пакувальних рішень! Підпишіться на наші новини!

   Оставьте, пожалуйста, свои контакты.

   Мы свяжемся с вами ближайшее временя.