Як працює пакувальна машина?

Як працює пакувальна машина?

5.04.2024

Вступ

Пакувальне обладнання — це спеціальні пристрої, які взаємодіють між собою для пакування різнотипної продукції. Включають ручні, напівавтоматичні та повністю автоматичні машини, які за допомогою спеціального пакувального матеріалу виконують цикли пакування.

Пакувальна машина призначена для поштучного або групового пакування товарів з різних галузей промисловості. У цьому блозі розглянемо основні види пакувальних машин та їх особливості.

Види пакувального обладнання

Обладнання для пакування призначене для задоволення запитів щодо роботи з конкретними видами продуктів та вантажів. У кожному напрямі є свої особливості та виробники обладнання, які  при створенні своїх машин спеціалізуються на конкретних галузях.

Основні види пакувального обладнання:

 • термозбіжне;
 • палетообмотувальники;
 • орбітальне;
 • стрепінг;
 • обандеролювачі;
 • заклеювачі та формувальники;
 • стретч-худ;
 • пакувальники Flow-pack.

За типом автоматизації

Машини за принципом дії відрізняються за рівнем автоматизації. Вони підходить для харчової та нехарчової промисловості та мають різні конфігурації для пакування.

За типом автоматизації поділяються на:

 • ручні (механічні);
 • напівавтоматичні;
 • автоматичні.

Для роботи використовують різні види пакувального матеріалу: стретч-плівки, термозбіжні плівки, стрепінг-стрічки, бандажні стрічки, скотч-стрічки, стретч-худ та інше.

 

Автоматичні

Автоматичні системи призначені для високошвидкісної роботи у складі пакувальної лінії. Машини пакують продукцію швидко без допомоги оператора.

Переваги:

 • висока якість;
 • висока швидкість;
 • Інтеграція в лінію;
 • зменшення витрати матеріалу.

автоматическое оборудование

Напівавтомат

Напівавтоматичні машини значно підвищують рівень продуктивності порівняно з ручною упаковкою. Обладнання компактне та дозволяє стабільно працювати з продукцією без зайвих витрат на матеріали.

Переваги:

 • вигідна ціна обладнання;
 • рівень продуктивності вищий, ніж при пакуванні вручну;
 • можливість інтеграції в лінію або автономна робота;
 • зменшення витрати матеріалу.

полуавтоматическое оборудование

Ручне

Ручні (механічні) пристрої функціонують за допомогою м’язової сили оператора. Це прості та надійні інструменти для пакування продуктів вручну. Вони недорогі та підійдуть для невеликих обсягів вантажів.

Переваги:

 • вигідна вартість обладнання;
 • немає прив’язки до конкретного робочого місця;
 • надійна конструкція;
 • просте та вигідне обслуговування.

ручной упаковщик

За типом пакування

За призначенням пакувальне обладнання ділиться на чотири типи:

 • споживче;
 • транспортне;
 • виробниче;
 • спеціальне.

Для кожного типу на ринку існує величезний асортимент машин із різними конфігураціями.

Обладнання за типом пакування поділяється так

Пневматичне (тиск)

Пристрої, що використовують пневматику зі стисненим повітрям. Активно застосовують для стрепінгу та інших видів упаковки.

Запаювальне

Пристрої для запаювання часто використовують у термозбіжних машинах, де необхідно рівномірно запаяти шов. Оператор може встановити температуру ножа та інші параметри для отримання ідеального шва для своїх товарів.

Сортувальне (укладання)

Для рівномірного укладання та подачі продуктів групами в пакувальник часто в лінії використовують сортувальники. Вони розподіляють об’єкти по рядах у необхідній кількості та подають групи до зони пакування.

Обмотувальне

Для обмотування палет стретч-плівкою найчастіше застосовують палетопакувальники або орбітальні машини. Обмотувачі палет рівномірно упаковують вантажі на піддоні або довгомірні вироби (орбіталки). Можна детально налаштувати програму обмотування, і машина рівномірно нанесе необхідну кількість плівки у потрібному місці палети.

Термозбіжне

Термозбіжні машини призначені для пакування продукції в спеціальну термозбіжну плівку (ПОФ або ПВХ). Матеріал стискається навколо продукту під впливом гарячого повітря. В результаті отримуємо рівномірну упаковку, що проглядається.

Зашивальне та склеювальне

Зашивальне обладнання призначене для зшивання мішків із продукцією всередині. Забезпечує надійну упаковку та рівний шов.

Заклеювачі й формувальники коробів швидко й точно формують картонний ящик і склеюють його дно та верх. Для склеювання використовується скотч-стрічка або клей-розплав. У результаті короби зі вмістом склеєні рівно, не розсипаються при транспортуванні й при цьому економиться матеріал.

Ступінь мобільності

За ступенем мобільності обладнання можна поділити на стаціонарне та портативне (мобільне). Кожне виробництво може підібрати для своєї фінальної лінії оптимальний варіант .

Стаціонарне

Стаціонарні моделі пакувальників різного типу підійдуть для компаній із достатнім місцем на складі. Їх можна встановити у лінію або для автономної роботи. Серед популярних типів пакувальників — стаціонарна модель палетайзера з поворотною платформою.

Портативне

Для мобільного пакування найчастіше використовують спеціальні роботи-пакувальники, які обертаються навколо об’єкта та обмотують вантаж стретч-плівкою. Таке рішення підходить для нестандартних та великогабаритних палет. Також до портативних засобів відносять ручні акумуляторні стрепінг-інструменти, якими можна обв’язувати вантажі в будь-якому потрібному місці, та блокові пакувальники на колесах, які зручно переміщати.

За способом переміщення товару

У пакувальник продукт може переміщатися горизонтально або вертикально. Вертикальні машини найчастіше використовують для сипких продуктів, горизонтальні — для рідких. Багато моделей можна додатково оснастити спеціальними модулями для оптимізації процесу подачі продукту.

Горизонтальний метод

При горизонтальній обв’язці стрепінг-стрічка наноситься горизонтально на вантаж. При упаковці флоу-пак товари переміщуються горизонтально, поміщаються у спеціальні тришовні пакети та обрізаються у потрібному місці.

Вертикальний метод

При вертикальному стрепінгу стрічка наноситься на вантаж вертикальним способом. Такий метод також використовується для пакування сипучих продуктів у спеціальних машинах.

Горизонтально-вертикальний метод

Такий спосіб переміщення/упаковки продукції можливий на флоу-пак системах та на орбітальному обладнанні.

Особливості та переваги

Кожен вид та тип пакувального обладнання має свої особливості та переваги. Воно оптимізує виробничі процеси та підвищує якість фінальної виробничої лінії. Кожна модель має ряд особливостей та можливості для пакування. Автоматизація дозволяє компаніям підтримувати належний рівень конкурентоспроможності на ринку.

Особливості та переваги:

 • збільшення рівня продуктивності;
 • поліпшення якості роботи;
 • зниження витрат на матеріали;
 • зниження витрат на робочу силу;
 • оптимізація складських процесів;
 • широкий асортимент моделей;
 • контроль продуктивності.

Пакувальне обладнання збільшує можливості компаній для ефективної діяльності та збільшення продажів.

Як працює пакувальна машина?

За своїм основним принципом функціонування пакувальна машина працює над пакуванням продукції за допомогою пакувального матеріалу. Здійснюється подача продукту в зону пакування, обмотування, обв’язування або термоусадки продукції, і на виході отримуємо упакований продукт.

Для роботи використовують електричні та пневматичні пристрої, кожен з яких виконує свою функцію. За допомогою фотоелементів машина розпізнає вантаж та адаптується до нього. Залежно від рівня автоматизації та типу пристрою машина наносить матеріал за заданими параметрами. Багато моделей оснащені панеллю керування, де оператор може вибрати потрібний режим і програму для роботи.

Скільки коштує пакувальна машина

Вартість пакувальної машини залежить від рівня автоматизації, типу та комплектації. Автоматичні системи дорожчі завдяки наявності багатьох пристроїв і компонентів, які забезпечують високошвидкісне функціонування без участі оператора. Ручні інструменти — бюджетний формат для роботи з невеликою кількістю вантажів. Вони портативні та прості у користуванні.

Під час вибору обладнання рекомендується звернутися до офіційного представника виробника машин. Менеджер складе вигідну пропозицію для бізнесу та надасть ціну на конкретну модель.

Рекомендації щодо вибору

Для правильного вибору пакувальної машини для конкретної сфери діяльності рекомендується проаналізувати виробничі процеси на підприємстві, особливості вантажів та товарів, врахувати заплановані потужності та вибрати перевірений бренд обладнання.

Рекомендується звернутися до спеціаліста компанії — виробника машин для консультації. Він допоможе підібрати потрібне обладнання та пакувальний матеріал відповідно до запитів замовника. При виборі варто звернути увагу на якість сервісу з обслуговування та постачання запасних частин до обладнання.

Залишайтеся в тренді пакувальних рішень! Підпишіться на наші новини!

   Залишіть, будь ласка, свої контакти.

   Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.