Як побудувати розумну виробничу лінію для пакування

Як побудувати розумну виробничу лінію для пакування

3.07.2024

Вступ

Правильно налаштована виробнича лінія забезпечує стабільну та ефективну роботу. Використовуючи високотехнологічне та надійне обладнання, виробництво отримує гарантії успішної роботи, мінімізацію браку та непередбачених поломок. Сучасні “розумні” рішення для бізнесу дозволяють максимально контролювати працездатність машин та швидко змінювати формат упаковки (за потреби). Експлуатуючи автоматичні машини, що відповідають концепціям Industry 4.0 та IoT, виробництво отримує максимум від упаковки. Усі основні процеси автоматизовані, безпечні для продуктів та операторів.

Industry 4.0 - нова промислова революція

Прогресуючі інновації у сфері пакувальних технологій стимулюють виробництва переходити на більш автоматизоване та сучасне обладнання.

Переваги Industry 4.0 та IoT:

 • швидкий обмін даними між пристроями;
 • підвищений рівень автономності порівняно з попередніми версіями;
 • безперебійна автоматична робота;
 • контроль працездатності обладнання;
 • підвищення продуктивності завдяки швидшій обробці даних;
 • своєчасне виявлення несправностей;
 • оптимізація витрати пакувальних матеріалів;
 • економія коштів.

Розумна пакувальна машина може бути спроєктована за індивідуальними вимогами виробництва. Сучасні автоматичні модулі легко інтегруються в лінію або можуть працювати автономно.

Що таке виробнича лінія

Виробнича лінійка — це серія операцій з виготовлення продукції, яка формує маршрут продукту від початку виготовлення до фінальної стадії пакування. Виробнича лінія формується зі спеціальних пристроїв та механізмів, оптимізуючи всі процеси та підвищуючи рівень продуктивності фабрики чи заводу.

Упаковочная линия

Виробнича лінія ділиться на кілька типів залежно від продуктів та рівня автоматизації. Це ручні, напівавтоматичні та автоматичні модулі для роботи з різними товарами. Це комплекс синхронізованих технологій із послідовними діями. Може складатися з кількох машин та конвеєрів.

Такий формат виробництва є оптимальним для великих партій продуктів та необхідності виконувати трудомісткі точні завдання зі стабільним результатом.

Навіщо потрібна виробнича лінія

Виробничі лінії — це мережа обладнання, що взаємодіє між собою в комплексі та необхідне для ефективної діяльності великого виробництва. Лінії забезпечують безперебійне функціонування пакувального обладнання та підходять для багатьох секторів ринку.

Області пакування:

 • споживацьке;
 • транспортне;
 • виробниче;
 • консервуюче.

Комплекс обладнання підбирається та проєктується під конкретний вид продуктів та поставлених завдань. Автоматичні машини знижують необхідність залучення живої робочої сили та значно підвищують якість та швидкість пакування.

Які бувають виробничі лінії

Пакувальні машини, крім рівня автоматизації, відрізняються за принципом дії:

 • в термозбіжну плівку (запаювальники та пакувальники);
 • обгортання вантажу стретч-плівкою;
 • обандеролювання виробів;
 • стрепінг-пакування;
 • формування та склеювання ящиків;
 • у коробки методом wrap around;
 • флоупак;
 • стретч-худ;
 • інше.

Пакування може здійснюватись горизонтальним або вертикальним методом залежно від виду продукту. Кількість та вид обладнання можуть змінюватися в міру вдосконалення робочих процесів та збільшення поставлених завдань.

Приклад автоматичної термозбіжної лінії із запаювальником і термотунелем від Smipack. Здійснюється подача продукції в запаювальник, її сортування там, обмотування плівкою, обрізання та усадка в термотунелі. Потім ручка кріпиться до пачки за допомогою аплікатора. Процеси з’єднані приводними конвеєрами, які синхронізовані під конкретну швидкість та положення продукту і можуть налаштовуватися з панелі керування запаювальника. Запаювальник може працювати з дивайдером для розподілу потоків між рядами.

АВТОМАТИЧНА ЛІНІЯ для пакування

Купити виробничу лінію Smipack із запаювальником можна за вигідною ціною в Україні. Запаюапльник можна вибрати різного рівня автоматизації. Автоматичні запаювальники серії XP відповідають сучасним стандартам. Моделі запаювальників цієї серії можуть працювати тільки з плівкою або плівкою + підкладкою. Запаювальники відповідають концепції Industry 4.0.

Яке обладнання вам знадобиться

При створенні автоматичної “розумної” пакувальної лінії необхідно враховувати як особливості продуктів, так і специфіку приміщення та процесів з виробництва. Необхідно обов’язково проконсультуватися зі спеціалістом, який проаналізує всі робочі процеси та підбере оптимальні машини для роботи на виробництві.

Наприклад, для автоматичної лінії з формування та склеювання картонних коробів знадобиться:

 • формувальник коробів для формування короба для подальшого його наповнення продуктами;
 • заклеювач коробів для склеювання верхніх клапанів короба;
 • конвеєри для транспортування коробів між процесами.

На фото автоматична пакувальна лінія від SIAT. Формувальник BoxMaster з автоматичною подачею заготовки та склеюванням нижніх клапанів короба, заклеювач SM11 та конвеєри.

АВТОМАТИЧНА ЛІНІЯ заклеювач

Виробничі лінії SIAT можна купити в офіційного дистриб’ютора компанії Манупакеджинг Україна.

Для побудови правильної мережі та розміщення обладнання необхідно підготувати план з відповідними рекомендаціями від інженера, технолога та електрика. Безпека понад усе. Розетка для підключення повинна бути заземлена, а потужність повинна відповідати характеристикам, вказаним в обладнанні.

Залежно від обсягу виробництва

Під час аналізу потужностей виробництва враховується кількість продуктів, що виготовляються за годину і за зміну. Обладнання підбирається з відповідними характеристиками та конкретного типу упаковки. Враховується швидкість усіх робочих процесів.

Залежно від типу товару

Особливості та характеристики продукту, його габарити та вимоги до упаковки є важливими при виборі обладнання. Під ці параметри підбираються горизонтальні чи вертикальні машини.

Скільки коштує обладнання

Вартість обладнання залежить від рівня його автоматизації, кількості машин у комплексі та бренду. Враховуються види систем для пакування та типи конвеєрів.

Сколько стоит упаковочное оборудование

На ринку України є величезний асортимент напівавтоматичного та повністю автоматичного обладнання для бізнесу. Постачальники технологій готові професійно проконсультувати виробництво та встановити машини за узгодженим проєктом та за прийнятними цінами. Якісні, сучасні та надійні пакувальні машини з повною автоматизацією окупаються не швидко, але при цьому забезпечують належний рівень продуктивності, підвищують рівень якості та оптимізують витрати.

Рекомендації експертів

Купівля автоматизованої машини для пакування — це вагомі вкладення, до яких готові не всі виробництва. Для автоматизації робочих процесів рекомендується заздалегідь підготуватися й проаналізувати свої робочі процеси, користуючись послугами фахівців, які допоможуть підібрати оптимальний варіант для бізнесу.

Реокмендации по выбору упаковочного оборудования

Рекомендації:

 • проаналізувати робочі процеси;
 • обладнання підібрати під конкретний тип пакування з урахуванням особливостей продукту;
 • врахувати особливості місця розміщення систем, підготувати його під установку обладнання;
 • протестувати упаковку перед покупкою;
 • надійні машини коштують дорожче, але прослужать довше;
 • довірити вибір та встановлення сертифікованим фахівцям;
 • забезпечити своєчасне технічне обслуговування обладнання;
 • робити оптимальний вибір пакувального матеріалу;
 • підібрати правильні налаштування для ефективної роботи з конкретним видом товарів;
 • здійснювати контроль та аналіз працездатності системи.

Під час вибору пакувальної машини витратьте достатньо часу на аналіз ринку, тестування обладнання та консультації з фахівцем. Під час роботи з сучасними машинами переконайтеся, що персонал навчений і здатний керувати системою за допомогою інтерфейсу. Запрограмуйте в пам’ять кілька програм для роботи з різними форматами упаковки.

Віддалена діагностика допоможе заздалегідь виявляти несправності та проблеми в роботі машин. Налаштуйте доступ та регулярно переглядайте статистику виконаних робочих циклів. Це допоможе створити максимально вигідну програму для оптимізації роботи, покращуючи надійність та швидкість упаковки. При виборі машини звертайте увагу на дизайн конструкції апарату. Усі органи керування та механічні елементи повинні бути легко доступними, щоб своєчасно та безпечно надавати сервіс.

Реокмендации по выбору упаковочного оборудования 2

Поцікавтесь у виробника або постачальника машин, що входить до їхніх послуг, яка гарантія і наскільки швидко будуть замінюватися компоненти системи за потреби чи надає постачальник сертифікований сервіс з ремонту обладнання і чи має на складі ходові запасні частини.

Фахівці Манупакеджинг допоможуть підібрати обладнання та пакувальний матеріал для напівавтоматичної або автоматичної виробничої лінії, забезпечать обслуговування та підтримку 24/7, здійснять монтаж виробничих ліній та навчання персоналу.

Залишайтеся в тренді пакувальних рішень! Підпишіться на наші новини!

   Залишіть, будь ласка, свої контакти.

   Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.