Порівняння формувальників коробів для бізнесу

Порівняння формувальників коробів для бізнесу

5.04.2024

Вступ

 

Формувальник коробів ідеально виконує завдання формування короба, використовуючи картонну заготовку, для подальшого його наповнення продукцією. В результаті виходить рівна тара без застрягань, яку залишається тільки заклеїти зверху, і коробка готова до транспортної упаковки.

Який формувальник найкраще підійде для бізнесу? Порівняємо кілька популярних в Україні та Європі моделей обладнання для формування гофрокороба.

Огляд формувальників від найкращих виробників

Провідні інженери на кращих виробництвах формувальників та заклеювачів у світі працюють над інноваціями для отримання максимально ефективних рішень для бізнесу.

Топові виробники на ринку за технологією формування гофрокоробів:

 • Siat
 • Lantech
 • Endoline
 • Comarme
 • Wayne

Це популярні виробники формувальників на ринку Європи. Багато з них мають величезний попит в Україні. Їх обладнання виділяється надійністю, високою продуктивністю, гнучкістю в налаштуваннях, простотою в обслуговуванні та запатентованими технологіями для ідеального складання та склеювання короба.

Розглянемо найпопулярніші моделі формувальників:

Siat BoxMaster

Автоматический формовщик коробов Siat BOXMASTER

BoxMaster — це повністю автоматичний формувач гофрокоробів від італійського виробника Siat. Машина на базі єдиної платформи. Вона виконує операції з подачі заготовки, її розгортання, складання нижніх стулок і склеювання нижніх клапанів за допомогою скотч-стрічки або клею-розплаву (опція).

Модель відповідає концепціям Industry 4.0 та loT. Дозволяє працювати зі швидкістю до 1100 коробів на годину. Демонструє високі показники потужності та безпеки, відповідає стандартам ЄС. Має магазин місткістю до 150 заготовок та сенсорну панель керування з можливістю відстежувати працездатність машини. Проста в обслуговуванні та оснащена енергозберігаючими компонентами. Ідеально підійде для приєднання до пакувальної лінії.

Lantech CI-2000

CI-2000 — це повністю автоматичний формувальник з продуктивністю до 25 коробок за хвилину. Модель відрізняється надійною конструкцією зі сталевої рами та можливістю якісно та швидко збирати квадратні ящики. Оснащена сенсорною панеллю керування та має компактний дизайн.

У машину вбудований ергономічний бокс із заготовками для швидкого та простого коригування подачі короба. Модель працює зі скотч-стрічкою та клеєм-розплавом. Є новинкою в асортименті Lantech.

Endoline 100

Серія 100 — лінійка напівавтоматичних формувальників. Один із найкращих варіантів для початку автоматизації на виробництві. Простий і надійний пристрій в компактному корпусі призначений для складання нижніх клапанів короба й утримання його для наповнення.

Машина проста в експлуатації та виконана з високоякісних компонентів. Це чудовий бюджетний варіант для переходу з ручного до напівавтоматичного пакування.

Comarme F1000

F1000 — це автоматичний формувальник, який готує коробки із чотирма складеними нижніми клапанами, заклеює їх скотчем і відправляє на точку наповнення. Модель підійде для легких коробів. Компактні розміри дозволяють інтегрувати машину в існуючі лінії або встановлювати в обмеженому просторі на складі.

Модель оснащена магазином на 270 заготовок і функціонує зі швидкістю до 840 коробів за годину. Оснащена контрольною панеллю керування від Siemens. Підійде для автоматичної лінії.

Wayne VCE

VCE — це високошвидкісний формувальник для коробів RSC, HSC та AFM з вертикальним запечатуванням та вивантаженням. Функціонує зі швидкістю до 75 коробок за хвилину. Забезпечує при цьому надійне та якісне формування заготовки.

Трансмісія машини оснащена автоматичними натягувачами, що амортизують, які в багато разів збільшують термін служби компонентів порівняно зі звичайними рішеннями. Відстежувати працездатність обладнання можна за допомогою сенсорного дисплея або в програмі. Модель підходить для високопродуктивної пакувальної лінії.

У чому різниця між заклеювачами та формувальниками коробів

Головна відмінність між заклеювачем і формувальником полягає в принципі дії: формувальник складає (формує) короб, заклеювач його склеює. Є універсальні машини, які виконують формування та склеювання короба на базі однієї платформи.

Як і коли використовують обладнання

Формувальники гофротари використовують для оптимізації процесу розгортання заготовки, її рівномірного формування, складання нижніх стулок і за потреби — склеювання нижніх клапанів. Цей процес необхідний для подальшого наповнення тари продукцією. Формувальник, як правило, розміщений у лінії перед заклеювачем. Обладнання використовують для напівавтоматичного або повністю автоматичного пакування.

Переваги та недоліки при виборі

Правильне та швидке формування коробки дозволяє значно прискорити виробничі операції та мінімізувати брак. При виборі обладнання компанії завжди хочуть отримати максимум від інвестицій. Які основні недоліки та переваги цієї технології для замовника?

Багато компаній в Україні, як і раніше, формують короби вручну. Попри невелику вартість напівавтоматичних рішень, підприємства не планують найближчим часом оптимізувати складські операції. Зростання конкуренції збільшується, і автоматизація лінії для підвищення конкурентоспроможності стає дедалі актуальнішою.

Полуавтоматический формовщик коробов

Основні переваги:

 • збільшення швидкості (порівняно з ручною упаковкою);
 • правильне формування короба;
 • простота в роботі та обслуговуванні;
 • зменшення кількості використаного матеріалу;
 • регулювання під різний розмір коробки;
 • автоматизація лінії;
 • покращений контроль працездатності та статистики.

Серед недоліків варто відзначити, що автоматичні формувальники коробів досить недешеві, і не кожна компанія може дозволити собі таке придбання. Також важливу роль відіграє якість та тип картону, що може значно скоротити діапазон пошуку при виборі машини.

Залишайтеся в тренді пакувальних рішень! Підпишіться на наші новини!

   Залишіть, будь ласка, свої контакти.

   Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.