Навіщо потрібні заклеювачі коробів

Навіщо потрібні заклеювачі коробів

5.04.2024

Вступ

Заклеювачі гофрокоробів на багатьох виробництвах допомагають оптимізувати складські роботи компаніям, яким необхідне надійне групове пакування в гофрокороб. Картонні ящики забезпечують захист товарів від механічних пошкоджень та зручні при транспортуванні та зберіганні.

Заклеювачі коробів задіяні на останніх етапах виробничих процесів. Їхнє завдання — рівномірно заклеїти верх короба після його наповнення. Обладнання здатне заклеїти до кількох тисяч коробів за годину (залежно від рівня автоматизації та конкретної моделі). Підійдуть для підприємств із різних сфер діяльності, які зацікавлені в пакуванні своїх товарів у короби.

Етапи процесу пакування на виробництві

Процеси пакування на виробництвах можуть відрізнятися, вони залежать від індивідуальних особливостей кожної лінії та конкретного типу товару. Пакування — це важливий етап у загальному технологічному ланцюжку більшості компаній. Від нього залежить збереження та своєчасність доставки продукції кінцевому споживачеві.

nastro заклейщики

Розглянемо основні етапи пакування в картонні ящики, які є на багатьох підприємствах:

 1. Формування тари з картонної заготовки вручну або за допомогою формувальника коробів. Для початку необхідно розкрити заготовку, зігнути її нижні клапани та склеїти дно.
 2. Наповнення. Оператори вручну або за допомогою спеціальних дозаторів наповнюють тару товарами, згинають верхні клапани та відправляють наповнений короб для наступного процесу.
 3. Склеювання верху коробки вручну або за допомогою заклеювача, який рівномірно наносить смугу скотч-стрічки та заклеює верх коробки. Коробка готова до подальшого транспортування та складування.

Короби можуть переміщатися від одного етапу до іншого на спеціальних конвеєрах або транспортерах, що дозволяє значно збільшити швидкість та точність пакування.

Як оптимізувати процес пакування

Найефективніший спосіб збільшення продуктивності та якості групового пакування в короби — механізація завдяки сучасним технологіям.

Заклеювачі для гофроящиків значно збільшують швидкість заклеювання, знижують рівень браку та забезпечують рівномірне склеювання клапанів короба.

Величезний промисловий комплекс обладнання пропонує безліч варіантів для оптимізації лінії формування та заклеювання гофроящиків різних розмірів — від напівавтоматичних до повністю автоматичних рішень; від переходу з ручного пакування на машинне і до вдосконалення вже існуючої пакувальної лінії.

Проаналізувавши внутрішні процеси в компанії, фахівці підберуть найвигідніші та найефективніші машини для конкретних потреб.

Переваги автоматизованого заклеювання коробів

Будь-яка купівля обладнання передбачає вдосконалення виробництва та комфортнішу роботу з продукцією, збільшення безпеки та продуктивності.

автоматический заклейщик

Інвестуючи в пакувальні машини, компанія отримує значну перевагу:

 • збільшення швидкості;
 • зниження браку;
 • стабільність;
 • зниження витрат на матеріали та робочу силу;
 • підвищення рівня конкурентоспроможності.

Зовнішній вигляд упакованої коробки стає привабливішим. Працювати з коробами стає простіше, і компанія отримує стабільний результат, який не отримати при ручному пакуванні. Працівники складу можуть бути зайняті лише укладанням товарів замість склеювання коробок. Завдяки конвеєрам тара сама переміщатиметься, і операторам не потрібно переносити її вручну. Економія скотч-стрічки при експлуатації напівавтоматичних заклеювачів може досягати 30 % завдяки рівномірному нанесенню та обрізанню країв матеріалу. Автоматичні машини виконують всі основні цикли самостійно на високих швидкостях, і перехід на більш високий рівень автоматизації значно підніме рівень продуктивності.

Як правильно підібрати заклеювач для коробів

Як тільки керівництво компанії запланує купівлю заклеювача для коробів, перед фахівцями постане завдання вибрати серед широкого асортименту пропозицій максимально вигідну, яка відповідатиме очікуванням та задовольнятиме потреби виробництва.

Компанія оцінює свої пакувальні процеси, особливості продукції та параметри коробів, калькулює окупність обладнання, підбирає необхідну ширину та тип скотч-стрічки. Під час створення заявки для дистриб’ютора заклеювачів враховується рівень автоматизації, який необхідний для подальшої автономної роботи моделі чи у складі лінії, і навіть особливості обладнання (опції, аксесуари). Для кращого розуміння ефективності роботи тієї чи іншої моделі рекомендується протестувати кілька варіантів на своїх коробах та з конкретними типами скотч-стрічок. Це допоможе визначити найкращий варіант або кілька варіантів для подальшої купівлі.

Основні критерії для правильного вибору заклеювача коробів:

 • Особливість пакувальної лінії
 • Тип продукції та її особливості
 • Розміри короба та тип картону
 • Рівень автоматизації
 • Необхідний рівень продуктивності
 • Ширина та тип скотч-стрічки або клей-розплав (Hot Melt)
 • Ручне або автоматичне регулювання розміру коробки
 • Типи та особливості ременів машини
 • Додаткові опції та аксесуари

Заклеювачі коробів скотчем мультиформатного типу — відмінний варіант для користувачів, які працюють з різними розмірами коробів. Машина автоматично за допомогою датчика розпізнає короб і підлаштовується під його параметри. Заклеювання також відбувається в автоматичному режимі.

Заклеювачі коробів гарячим клеєм підійдуть виробництвам із європейськими вимогами до заклеювання, де є необхідність підтримати рівномірне склеювання, та спеціалізованим підприємствам з високим рівнем продуктивності.

Заклеювачі гофрокоробів із перфорацією підійдуть для роботи з відкритими коробами типу шоубокс.

Рекомендується довірити вибір обладнання фахівцям, які встановлять, налаштують машину та навчать персонал.

Залишайтеся в тренді пакувальних рішень! Підпишіться на наші новини!

   Залишіть, будь ласка, свої контакти.

   Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.