Картонні коробки як вид упаковки: детальний огляд

Картонні коробки як вид упаковки: детальний огляд

21.05.2024

Вступ

Пакування в картонні коробки — це швидкий спосіб згрупувати продукцію для її подальшого безпечного та зручного транспортування. У бізнесі цей вид пакування в картонні коробки грає одну з ключових ролей. Коробки легко та просто складати на піддон для подальшого транспортного обгортання стретч-плівкою. Коробки просто відкривати та експлуатувати в торгових мережах. Це екологічний та перевірений роками метод зберігання товарів.

Картонные коробки как вид упаковки подробный обзор

Для пакування продуктів у коробки найчастіше використовують спеціальне обладнання для пакування в картонні коробки: формувальник та заклеювач. За допомогою напівавтоматичної або повністю автоматичної лінії можна значно підвищити продуктивність та якість склеювання клапанів коробів скотч-стрічкою або клеєм-розплавом.

Багато виробників в Україні, як і раніше, формують і склеюють коробки вручну. При оптимізації цих процесів за допомогою пакувальних машин компанія отримує низку переваг:

 • збільшення продуктивності;
 • зменшення браку;
 • стабільність пакування;
 • автоматизацію процесів;
 • зниження витрат на робочу силу;
 • економію пакувального матеріалу.

Коробка має картонну конструкцію, яка може бути з різного виду картону. Вона виконує основну захисну функцію, а також є засобом для брендування та інформаційного впливу на споживача. Коробка картонна може мати різну структуру, вагу та розмір, надаючи виробникам можливість застосовувати її в різних галузях промисловості. Для створення заготовки для картонних коробок використовують спеціальне обладнання.

Призначення пакувальних коробок

Головне призначення пакувальних коробок — захистити вміст та спростити пересилання товарів. Використовуючи різні типи картону, компаніям доступні широкі можливості для пакування картонних коробок, які можна адаптувати під потреби бізнесу.

Назначение упаковочных коробок

Картонні ящики мають амортизацію і структурну жорсткість, що дозволяє пакувати навіть крихкі вироби. Серед популярних галузей, де застосовуються коробки, варто виокремити такі:

 • продукти харчування;
 • напої;
 • побутова хімія;
 • канцелярія;
 • електроніка;
 • текстиль;
 • фармацевтика;
 • ритейл;
 • логістика;
 • інше.

При правильному виборі типу картону та розміру коробки можна досягти оптимального рівня захисту продукції від вологи, бруду та механічних пошкоджень.

Обладнання для виробництва картонних коробок

Коробка виготовляється на спеціальних верстатах. Автоматичні машини дозволяють швидко та якісно створити заготовку під конкретні параметри коробки. Картон надходить у машину, де обрізаються непотрібні його частини, створюючи оптимальну заготовку для подальшого формування коробки. Для виробництва картонних коробок можна використовувати різні моделі обладнання та різні марки картону. Придбати обладнання для виробництва картонних коробок можна за вигідною ціною в перевірених виробників.

Оборудование для производства картонных коробок

Автоматичні формувальники для коробів формують з картонної заготовки тару для її подальшого наповнення. Машина згинає нижні клапани коробки та склеює їх (або утримує нижні клапани для наповнення короба). Надалі наповнена тара переміщається на наступний процес склеювання. Обладнання для пакування в картонні коробки дозволяє значно збільшити точність та швидкість формування, склеювання тари.

Оборудование для формировки картонных коробок

Обладнання для виготовлення картонних коробок та машини для створення та формування картонних коробок можуть працювати з різними типами картону, включаючи гофрований картон різної товщини. Обладнання для виробництва картонних коробок представлене на ринку за різною ціною, і кожна компанія зможе підібрати для себе найвигідніше рішення.

Основні характеристики картонних коробок

Основные характеристики картонных коробок

Характеристики картонних коробів для пакування відіграють важливу роль при виборі тари для пакувальної лінії. Вони повинні відповідати поставленим завданням та за необхідності адаптуватися під різні потреби компанії. Конструкція та матеріал гофроящиків дуже важливі. Багато виробників та логістичні центри роблять ставку на стандартні розміри для покриття своїх основних потреб та універсалізації пакувальних процесів. Такі короби підійдуть для більшості товарів, тому їх найчастіше використовують. Але деяким виробникам потрібна унікальна тара, яка максимально підходить під їхню продукцію (малі або картонні коробки великих розмірів, різних форм, ящики з відкритою передньою частиною або лотки).

Види

На ринку України величезний асортимент коробів різних видів та типів, які мають різні параметри. Вони відрізняються за структурою, жорсткістю матеріалу та його товщиною.

Виды картонных коробов

Короба можна розділити на дві основні популярні групи:

 1. чотириклапанні гофроящики;
 2. коробки складної висічки (самозбірні).

Ці групи найактуальніші на ринку і займають значну нішу при ручному або машинному пакуванні різнотипної продукції.

Чотириклапанні короби в основному виготовляються з тришарового листового гофрованого картону (профілі С і B різної ширини). Найчастіше використовують картон марки Т-21 та Т-22. Ця група коробів підходить для більшості товарів різних форм та структури.

Короби складної висічки (самозбірні) є більш вишуканими виробами, якщо порівняти зі стандартною чотириклапанною тарою. Такі короби роблять, як правило, на замовлення для конкретних видів товарів, елітної, подарункової продукції. Матеріал цих картонних ящиків найчастіше якісніший, ніж стандартної групи. Мета такої упаковки — більш ефективно та надійно презентувати свій продукт.

За типом картону

Сам матеріал коробів ділиться на кілька основних типів:

 • білий картон преміумкласу (з глянцем) із сульфату SBS для забезпечення чистого друку на поверхні матеріалу та високої якості верхніх шарів;
 • крейдований крафт-картон для високої міцності та стійкості до розривів;
 • некрейдований крафт-картон (матовий або глянцевий) для високої міцності та можливості нанесення на поверхні складних малюнків;
 • крейдований картон із вторинної сировини для пакування легких виробів;
 • некрейдований картон з вторинної сировини для бюджетної упаковки;
 • багатошаровий картон для складних коробів забезпечує міцність та жорсткість листів для високої безпеки вмісту.

За типом конструкції

Усі основні види коробів за типом конструкції, які відповідають конкретним вимогам виробництва:

 • чотириклапанні для універсальної упаковки;
 • короба з верхньою кришкою для простоти складання та доступу до вмісту;
 • коробка-тубус циліндричної форми для зручного переміщення в ній документів та довгих предметів;
 • самозбірні з плоскою структурою для швидкого та зручного збирання для пакування електронних компонентів;
 • коробки-вітрини зі скошеними бічними стінками та відкритою передньою частиною для максимальної видимості вмісту;
 • гофролотки у вигляді контейнерів для зручного та безпечного транспортування овочів та фруктів;
 • кондитерські короби з вентиляційними отворами для кондитерських виробів та кулінарії.

Залежно від сфери промисловості існує безліч різновидів коробів з різними типами захисту та зручності в користуванні. Картонні коробки купити за оптимальною ціною можна в Україні у перевірених виробників.

Переваги використання

Картонні ящики мають ряд переваг, які дозволяють їх виділяти серед інших видів пакувальної тари. Вони широко поширені в багатьох галузях промисловості та продемонстрували свою ефективність, економічність та простоту в користуванні.

Преимущества использования картонных коробов

Основні переваги гофрокоробів:

 • зручність та легкість при складанні, пакуванні та транспортуванні;
 • надійність та безпека вмісту;
 • екоупаковка, придатна до переробки;
 • простота виробництва та невисока вартість матеріалу;
 • широкий асортимент видів коробів;
 • підходить для ручного, напівавтоматичного та повністю автоматичного пакування.

Як упаковка впливає на логістику та зберігання товарів

Упаковка відіграє важливу роль у різних галузях промисловості. Вона виконує захисну функцію, забезпечує зручність при зберіганні та безпеку під час транспортування. Картон досить міцний, конструкція короба непогано справляється з навантаженнями та запобігає механічним ушкодженням. Правильно склеєний короб міцний на розрив та захищає продукти. Дозволяє максимально оптимізувати місце на складі та збільшити продуктивність завдяки автоматичному обладнанню для картонних коробів.

Как упаковка влияет на логистику и хранение товаров

При перевезеннях палети з коробами, обмотані стретч-плівкою, при правильній упаковці доставляються в безпеці. Картон забезпечує додатковий захист вантажу. Правильно склеєні коробки не розсипаються при навантаженнях і не рвуться. Товари зберігають свою цілісність при зберіганні та не піддаються негативному впливу навколишнього середовища. Це безпечна та зручна тара для складування та маркування.

Картонні коробки оптом різних розмірів від виробника  можна замовити в Україні. Картонні коробки оптом за вигідною ціною в Києві. Купуйте тільки якісний продукт.

Залишайтеся в тренді пакувальних рішень! Підпишіться на наші новини!

   Залишіть, будь ласка, свої контакти.

   Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.