Фіксація вантажів на палетах

Фіксація вантажів на палетах

24.07.2022

Багато виробництв сьогодні не обходяться без фінальної стадії пакування. Це необхідно для надійної фіксації продуктів на піддонах та забезпечення безпеки під час транспортування палет. Піддони відрізняються один від одного за матеріалом, розмірами і допомагають розміщувати та зберігати на них різнотипні вантажі. За умови правильного укладання на них продукції значно економиться час, місце та оптимізуються транспортні процеси. Фіксація вантажу на палетах гарантує безпечніше їх транспортування.

Дерев’яні піддони — це найпоширеніші багатооборотні тари, на яких можна збирати, складати, зберігати та переміщати вантажі. Вони прості та економічні в користуванні. Стандартний розмір — 800х1200 мм. Для багаторазового використання часто вибирають тару зі складної конструкції та міцної деревини. Це універсально та дозволяє витримувати велику вантажопідйомність.Таку тару можна піднімати з будь-якої сторони вилковим навантажувачем або візком.

Пластикові піддони — альтернативна  дерев’яним конструкціям тара, яку найчастіше використовують на підприємствах із підвищеними санітарними нормами. Вони легші і їх можна обробляти дезінфікуючими засобами. Мають безпечну конструкцію, проте їхня вартість вища, ніж у виробів із дерева.

Металеві піддони – це спеціальні конструкції з металу, які витримують високі температури та підходять для транспортування на них спеціальних вантажів. Найчастіше використовуються для внутрішньоскладських переміщень. Вони міцні та ідеально підійдуть для багаторазової експлуатації.

Картонні піддони – це спеціальна тара з рифленого картону для транспортування продукції. Вони зручні та економічні, але вологопроникні, тому не підходять для тривалого використання.

Правильне укладання товарів – важливий етап пакування. Щоб уникнути пошкоджень та розсипання продуктів, необхідно правильно розміщувати їх на тарі та закріпити за допомогою пакувального матеріалу. Як правило, це “цегляна кладка”, яка забезпечує оптимальний варіант для утримання товарів на палеті. На наступному етапі пакувального процесу необхідно зафіксувати вантаж за допомогою спеціального матеріалу, залежно від ваги, особливостей товарів та призначення палети.

Найпоширеніші пакувальні матеріали для фіксації палет:

 • Стретч-плівка
 • Стретчхуд-плівка
 • Стрепінг-стрічки
 • Спеціальні ремені
 • Корд-стрічка

Найчастіше на виробництвах використовують стретч-плівку, якою обмотують вантаж вручну або на палетайзерах. При великих обсягах необхідна автоматизація процесів пакування, що дозволить збільшити продуктивність, якість та надійність палетування.

Під час пакування також дотримуються основних правил:

 • великі та важкі вироби розміщуються знизу, щоб не роздавити дрібніші продукти;
 • висота пакування не повинна перевищувати 1800 мм;
 • не рекомендується розміщувати товари з виступом від піддону більш як на 20 мм.

Під час стандартної палетизації важливо дотримуватися простих правил пакування, щоб зберегти вантаж цілим та уникнути труднощів під час розміщення та транспортування палет. Для отримання максимуму від упаковки рекомендується використовувати автоматизовані машини, які підтримуватимуть стабільну роботу з економією ресурсів.

Залишайтеся в тренді пакувальних рішень! Підпишіться на наші новини!

   Залишіть, будь ласка, свої контакти.

   Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.