Чим є стрепінг-пакування

Чим є стрепінг-пакування

28.08.2022

Стрепінг-пакування — це обв’язування вантажів за допомогою спеціальної пластикової або металевої стрічки для стійкості палети та надійнішого транспортування. Це швидкий та економічний спосіб пакування важких та великогабаритних продуктів.

За рівнем автоматизації стрепінг ділиться на ручний, напівавтоматичний та повністю автоматичний.

Ручне обв’язування передбачає спеціальні пристрої, за допомогою яких оператор може запакувати вантажі вручну. Це механічні, пневматичні та акумуляторні інструменти. Вони допомагають стягнути, закріпити та обрізати стрічку навколо об’єкта. Такий вид пакування успішно застосовується на виробництвах, де необхідно працювати з великогабаритними вантажами, розташованими в різних місцях і які не можна помістити для обв’язування в стаціонарні машини.

Напівавтоматичний стрепінг здійснюється на спеціальних стаціонарних та мобільних машинах. Основні функції виконує обладнання. Оператору потрібно тільки обв’язати продукцію стрічкою і запустити модель в роботу. Такі системи корисні для компаній із невеликим рівнем продуктивності.

Автоматичні машини для високопродуктивної роботи здійснюють повні цикли обв’язування без допомоги оператора. Усі основні функції виконує обладнання. Ці високошвидкісні системи дозволяють пакувати продукцію на великих підприємствах швидко та точно.

Особливості та переваги стрепінгу

Це швидке та економічне пакування. Завдяки стрепінгу важкі вантажі та великогабаритні продукти можна поєднувати для подальшого зберігання та транспортування. За допомогою пластикових стрічок можна надійно обв’язати будь-які вироби. Таке пакування підійде для більшості компаній, які виробляють важкі, нестандартні та великогабаритні товари (будівельна, металообробна та деревообробна сфери). Звичайна стретч-плівка або стретч-худ не можуть витримати великих навантажень. Тому стрепінг широко застосовується й має високий попит у цих сферах.

Серед переваг варто зазначити:

 • Економічність. Вартість сировини невисока, і її не потрібно багато для обв’язування
 • Швидкість. Обв’язування здійснюється швидко. Сучасні машини виконують цикли обв’язування за кілька секунд
 • Надійність. Матеріал міцно прилягає до продукції та має високу утримуючу силу
 • Безпека. Не залишає плям і не шкодить продукції

При цьому вартість обладнання досить швидко окупається та виробництво отримує стабільну та надійну упаковку.

Стрепінг-стрічка та її особливості

Для стрепінгу використовується кілька видів стрічок із різних матеріалів, кожен із яких призначений для конкретних вантажів.

Пакування стрепінг-стрічкою дозволяє максимально міцно об’єднати продукцію та застосовується в багатьох сферах виробництва.

Різновиди:

 • Поліпропіленова (ПП). Універсальний матеріал, який підходить для високошвидкісної роботи
 • Поліестерова (ПЕТ). Менш міцна, ніж ПП, але при цьому менше забруднює довкілля та підходить для вторинної переробки.
 • Металева. Найміцніший матеріал для експлуатації в суворих умовах.

Матеріал відрізняється за своєю структурою, шириною, товщиною та зусиллям на розрив. Кожна стрічка ідеально підійде до конкретного застосування. У більшості випадків використовують універсальний ПП матеріал, він справляється з високими навантаженнями і показує ідеальні результати на високошвидкісних системах.

Залишайтеся в тренді пакувальних рішень! Підпишіться на наші новини!

   Залишіть, будь ласка, свої контакти.

   Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.